1-پرسش و پاسخ

در بخش پرسش و پاسخ، پرسش‌های کاربران در مورد صفحات کاربری سیستم و در قالب گروه‌های موضوعی مشخص، مطرح و پس از بررسی و پاسخ در صورت تایید مسئول آن بخش، نمایش داده می‌شود. کاربر با مراجعه به این بخش به سهولت می‌تواند به گروه موضوعی مورد نظر خود مراجعه نموده و پرسش‌های رایج را مشاهده نماید و یا با جستجو در سطح پرسش‌های موجود، پاسخ خود را دریافت نماید. همچنین در صورتی‌که پرسش مورد نظر یافت نشود، کاربر می‌تواند پرسش خود را برای مسئول مربوطه ارسال کرده و وضعیت آن را پیگیری نماید.

 

1-1- سوالات متداول 

جهت دسترسی به صفحه سوالات متداول، روی منوی پرسش و پاسخ موجود در نوار ابزار بالای صفحه، کلیک کرده و گزینه "سوالات متداول" را انتخاب نمایید. در این صفحه، بدون جستجو، تمامی پرسش‌های پرکاربرد به تفکیک گروه موضوعی نمایش داده می‌شوند.

 

 

 

مشاهده پرسش‌های سایر گروه‌ها با انتخاب گروه مورد نظر در سمت راست صفحه امکان‌پذیر است.

 

 

 

1-1-1- جستجو در FAQ 

در بخش جستجو در FAQ، امکان جستجوی پرسش مورد نظر به‌صورت واژه‌ای و در یک گروه موضوعی خاص یا کلیه گروه‌های موضوعی فراهم شده است. لذا به‌منظور جستجو برای دستیابی به اطلاعات پرسش مورد نظر، عبارت جستجو را در Boxمقابل "جستجو در FAQ" وارد کرده و پس از تعیین گروه موضوعی، روی کلید جستجو کلیک نمایید. لازم به ذکر است به‌صورت پیش‌فرض گزینه "همه موارد" برای فیلد گروه موضوعی انتخاب شده است، به این مفهوم که جستجو در تمامی گروههای موضوعی انجام خواهد شد.

 

 

پس از جستجوی پرسش، نتایج به تفکیک گروه موضوعی و با مشخص شدن متن پرسش و میزان مراجعه نمایش داده می‌شوند. لازم به ذکر است که پرسش‌هایی که به آن مراجعه شده باشد به تفکیک گروه‌های موضوعی و بترتیب بیشترین ارجاع در بخش پرسش و پاسخ نمایش داده می‌شوند.

 

 

 

1-1-2- مشاهده اطلاعات یک پرسش

با کلیک روی عنوان هر یک از پرسش‌ها، امکان مشاهده متن کامل پرسش و جزئیات آن فراهم می‌گردد. با انتخاب پرسش مورد نظر، پاسخ آن به‌طور کامل نمایش داده می‌شود. جهت مشاهده لینک مرتبط، روی آدرس مقابل آیکونimage037(لینک مرتبط) کلیک نمایید، به آدرس اینترنتی مرتبط با پرسش(درصورت وجود) منتقل می‌شوید. جهت مشاهده فایل الحاقی، روی نام فایل مقابل آیکونimage039کلیک کرده و فایل مرتبط با پرسش را مشاهده نمایید.

 

 

همچنین با انتخاب پرسش مورد نظر در بخش "پرسش‌های مرتبط" می‌توانید به نتایج و پاسخ‌های مطلوبتری در رابطه با پرسش انتخابی دست یابید.

 

 

1-2- پرسش از کتابدار

در صورت عدم وجود پرسش مورد نظر در بخش پرسش و پاسخ، می‌توانید پرسش خود را با انتخاب گزینه "پرسش از کتابدار" مطرح نمایید.

 

 

 

همچنین می‌توانید، روی منوی پرسش و پاسخ موجود در نوار ابزار بالای صفحه، کلیک کرده و گزینه "پرسش از کتابدار" را انتخاب نمایید. پس از بررسی، پاسخ‌دهی و تائید مسئول پرسش و پاسخ، پاسخ پرسش به پست الکترونیکی ارسال می‌گردد و درصورت نیاز نیز در بخش پرسش و پاسخ نمایش داده می‌شود.

برای ایجاد پرسش، پس از ورود به صفحه "پرسش از کتابدار"، در قسمت اطلاعات پرسشگر، پست الکترونیکی خود و تکرار آن را وارد نمایید. سپس در بخش اطلاعات پرسش، پرسش مورد نظر و گروه موضوعی مرتبط با پرسش را انتخاب کرده، روی کلید "تایید" کلیک کنید. لازم به ذکر است که اطلاعات پرسشگر(پست الکترونیکی و تکرار آن) فقط به کاربرانی که شناسه کاربری دریافت نکرده یا عضو سیستم نمی‌باشند نمایش داده می‌شود.

 

 

 

با کلیک روی کلید "تایید"، اطلاعات، وضعیت پرسش و شماره پیگیری نمایش داده می‌شود، همچنین شماره پیگیری پرسش، از طریق پست الکترونیکی نیز برای شما ارسال می‌گردد.

 

 

 

1-3- پیگیری پرسش

در صورتی‌که پرسش(هایی) از جانب شما مطرح شده باشد، می‌توانید با انتخاب کلید پیگیری پرسش، آخرین وضعیت پرسش(های) خود را پیگیری و مشاهده نمایید. به این منظور روی منوی پرسش و پاسخ موجود در نوار ابزار بالای صفحه، کلیک کرده و گزینه "پرسش از کتابدار" را انتخاب نمایید، یا در صفحه پرسش و پاسخ، روی گزینه "پیگیری پرسش" کلیک کنید.

 

 

 

در صفحه "پیگیری پرسش"، پس از ورود پست الکترونیکی و شماره پیگیری مورد نظر، روی کلید "تایید" کلیک نمایید. لازم به ذکر است که پست الکترونیکی فقط از کاربرانی که شناسه کاربری دریافت نکرده یا عضو سیستم نمی‌باشند پرسیده می‌شود.

 

 

 

پس از وارد نمودن شماره پیگیری و تایید آن، اطلاعات و وضعیت پرسش نمایش داده می‌شود.

وضعیت "در حال بررسی" زمانی مشاهده می‌شود که مدیر فقط پاسخ را نوشته ولی آن را تایید و ارسال نکرده است.

وضعیت "پاسخ داده شده" زمانی مشاهده می‌شود که پرسش مطرح شده، توسط مدیر، تایید و ایمیل آن ارسال شده باشد.

چنانچه بیش از یک پرسش مطرح کرده باشید، امکان پیگیری آنها از طریق آیکون "پیگیری سایر موارد" فراهم می‌گردد. 

 

 

 

در صفحه پیگیری پرسش، جهت ویرایش پرسش، پس از انتخاب آن، روی آیکونimage041موجود در بخش عملیات کلیک کرده و با استفاده از گزینه "ویرایش"، اطلاعات پرسش را ویرایش نمایید.

جهت حذف پرسش، پس از انتخاب پرسش، روی آیکونimage041موجود در بخش عملیات کلیک کرده و با استفاده از گزینه "حذف"، اطلاعات پرسش را حذف نمایید.

نکته: توجه نمایید که قابلیت ویرایش یا حذف، فقط برای پرسش‌هایی با وضعیت "جدید" امکان‌پذیر است.

پس از بررسی و پاسخ‌دهی به پرسش توسط مسئول پرسش و پاسخ، در صورتی‌که پاسخ به هر دلیلی به ایمیل شما ارسال نشده باشد با کلیک روی آیکونimage041موجود در بخش عملیات و انتخاب گزینه "ارسال مجدد ایمیل"، پاسخ پرسش مجددا به پست الکترونیکی شما ارسال می‌شود.